Prečo ísť na referendum?

Autor: Mária Orgonášová MUDr PhD | 6.2.2015 o 0:00 | (upravené 6.2.2015 o 0:34) Karma článku: 6,81 | Prečítané:  220x

Pôjdem hlasovať a poviem 3x „áno“. Napriek všetkému, čo môžem čítať a čo počúvam, som presvedčená, že referendum nie je proti ľudským právam ale je za zachovanie súčasného, prirodzeného modelu rodiny a za vytváranie takých podmienok života detí, ktoré sú v ich najlepšom záujme. Všetci vieme, že úspešné referendum znamená iba zachovanie súčasného stavu aspoň na 3 roky. Takmer celý život som učila fyziológiu a na základe znalosti fyziologických procesov v ľudskom tele predpokladám, že porovnanie skúsenosti u nás s experimentmi v iných krajinách, dá za pravdu úsiliu, ktoré dnes u nás vyvíjajú ochrancovia prirodzenej rodiny a ochrancovia zdravého vývinu budúcich generácií.

Odpoveďou „áno“ na prvú otázku sa už nič nezmení, lebo podľa našej Ústavy manželstvom možno nazvať iba zväzok muža a ženy, pretože iba takýto zväzok je komplementárny a je prostredím pre prirodzenú možnosť vzniku nového života.

Odpoveďou „áno“ na druhú otázku podporím právo dieťaťa na matku a otca, na rodinné prostredie, vrátane širšej rodiny, na prirodzenú prípravu dieťaťa pre budúcu úlohu rodiča.

Odpoveďou „áno“ na tretiu otázku súhlasím s právom rodiča na účasť pri výchove svojich detí a na možnosť voľby prostredia, v ktorom sa jeho dieťaťa bude formovať.  Okrem toho kladiem si tiež otázku, či už máme dostatok učiteľov, s primeraným psychologickým a zdravotným vzdelaním, pre adekvátnu, veku primeranú, výchovu detí v tak závažnej oblasti.

Je dobre, že sa začala diskusia o tak závažných otázkach, ale žiaľ, okrem niekoľkých kvalitných, na faktoch postavených  blogov, mi v následných diskusiách chýbali dva podstatné momenty. Chýbal mi dialóg - všetci hovorili o svojom presvedčení, ale nikto nepočúval, čo hovorí ten druhý. Smutné je i to, že za ten krátky čas som si prečítala viac vulgarizmov ako som počula za celý svoj dlhý život. Chýbali prejavy pochopenia, empátie, tolerancie a láska, ako zdroj  vzájomnosti, z ktorej sa rodí nový život, ako keby už v 21. storočí ani nemala svoje miesto. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Policajný odborár: Útočiť na ženu od chrbta nie je normálny zákrok

Ak by mali policajti kvalitnú výbavu, počet incidentov by klesol, tvrdí policajný odborár MARIÁN MAGDOŠKO.

DOMOV

Kaliňák nepovažuje sotenie ženy za podstatné, nová ombudsmanka to skúma

Policajný prezident Tibor Gašpar chce zlepšiť psychickú prípravu policajtov.

KOMENTÁRE

Dni Islamského štátu sú takmer spočítané, ale teror v Európe nezmizne

Radikálni bojovníci sa vracajú do Európy.


Už ste čítali?