Prečo ísť na referendum?

Autor: Mária Orgonášová MUDr PhD | 6.2.2015 o 0:00 | (upravené 6.2.2015 o 0:34) Karma článku: 6,81 | Prečítané:  216x

Pôjdem hlasovať a poviem 3x „áno“. Napriek všetkému, čo môžem čítať a čo počúvam, som presvedčená, že referendum nie je proti ľudským právam ale je za zachovanie súčasného, prirodzeného modelu rodiny a za vytváranie takých podmienok života detí, ktoré sú v ich najlepšom záujme. Všetci vieme, že úspešné referendum znamená iba zachovanie súčasného stavu aspoň na 3 roky. Takmer celý život som učila fyziológiu a na základe znalosti fyziologických procesov v ľudskom tele predpokladám, že porovnanie skúsenosti u nás s experimentmi v iných krajinách, dá za pravdu úsiliu, ktoré dnes u nás vyvíjajú ochrancovia prirodzenej rodiny a ochrancovia zdravého vývinu budúcich generácií.

Odpoveďou „áno“ na prvú otázku sa už nič nezmení, lebo podľa našej Ústavy manželstvom možno nazvať iba zväzok muža a ženy, pretože iba takýto zväzok je komplementárny a je prostredím pre prirodzenú možnosť vzniku nového života.

Odpoveďou „áno“ na druhú otázku podporím právo dieťaťa na matku a otca, na rodinné prostredie, vrátane širšej rodiny, na prirodzenú prípravu dieťaťa pre budúcu úlohu rodiča.

Odpoveďou „áno“ na tretiu otázku súhlasím s právom rodiča na účasť pri výchove svojich detí a na možnosť voľby prostredia, v ktorom sa jeho dieťaťa bude formovať.  Okrem toho kladiem si tiež otázku, či už máme dostatok učiteľov, s primeraným psychologickým a zdravotným vzdelaním, pre adekvátnu, veku primeranú, výchovu detí v tak závažnej oblasti.

Je dobre, že sa začala diskusia o tak závažných otázkach, ale žiaľ, okrem niekoľkých kvalitných, na faktoch postavených  blogov, mi v následných diskusiách chýbali dva podstatné momenty. Chýbal mi dialóg - všetci hovorili o svojom presvedčení, ale nikto nepočúval, čo hovorí ten druhý. Smutné je i to, že za ten krátky čas som si prečítala viac vulgarizmov ako som počula za celý svoj dlhý život. Chýbali prejavy pochopenia, empátie, tolerancie a láska, ako zdroj  vzájomnosti, z ktorej sa rodí nový život, ako keby už v 21. storočí ani nemala svoje miesto. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

SaS sa približuje k antisystémovému voličovi, odchodom Mihála stráca výhodu

Z mnohých výrazných osobností, ktoré boli v strane od jej vzniku v roku 2009, v nej dnes zostávajú už len niekoľkí.

EKONOMIKA

Land Rover z Nitry budú rozvážať Nemci, Cargo neuspelo

Štátny prepravca rokuje s Deutsche Bahn Cargo.

KOMENTÁRE

Aby nás z čara prieskumov nevytrhol ľud v uliciach

Kaliňák je stále ministrom, Bašternák na slobode.


Už ste čítali?